• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa

Ankara Yufkacılar ve Kadayıfçılar Odası Başkanı Mehmet POLAT ve beraberindeki heyet İl Müdürümüz Muhsin TEMEL'i makamında ziyaret etti. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan POLAT, Oda üyeleri olarak Ankaralıları en sağlıklı şekilde gıda ürünleri sunmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Ankaralılardan da açık alanlarda ambalajsız olarak satılan yufkaları almamalarını isteyen POLAT, yapılan bu tür satışların halkın sağlığını tehlikeye atacağını söyledi.
27.03.2017
DUYURU: Ankara Yufkacılar ve Kadayıfçılar Esnaf Odası 2017 Yeni FİYAT TARİFE'si çıkmıştır.Odamızdan temin edebilirsiniz....
23.02.2017
Bugün ilk cemre havaya düştü. 7 gün arayla, hava, su ve toprak ısınacak. Doğanın, toprak ananın dönüşümü devam ediyor. Baharın müjdecisi olarak kabul edilen ve Arapça "ateş hali", "kor ateş" anlamlarına gelen, ısınmayı ifade eden cemrelerin ilki bugün havaya düştü.
20.02.2017
Bu soruya verilecek cevap “kesinlikle evet” bu husus 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 61. Maddesinde belirtilmektedir. Bu maddede; “Kayıt ücreti kayıt esnasında, yıllık aidat nisan ve ekim aylarında iki eşit taksitte ödenir.
02.02.2017
Başvurular, 23 Ocak – 10 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Anadolu Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğiyle hazırlanan sertifika programına katılarak başarılı olan işveren veya işveren vekilleri 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilecek. İşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri e-Sertifika Programı 29 Haziran 2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerine İlişkin” yönetmeliğe dayanıyor. Söz konusu yönetmelikle; 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, işe giriş ve periyodik muayeneler hariç iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin işveren veya işveren vekili tarafından yürütülebilmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.
31.01.2017
Bilindiği üzere, tartı aletlerinin muayene işlemleri ile bu muayeneleri yapanlar ve tartı aletlerini kullananların görev, yetki ve sorumluluklarını düzenlemek amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hazırlanan “Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliği” 04 Eylül 2013 tarihli ve 28755 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Söz konusu yönetmelikte; İl müdürlüğü: Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Yetkili muayene servisi: İl müdürlüğü tarafından yetkilendirilen ve yetkisi kapsamındaki tartı aletlerinin periyodik ve stok muayenesi ile tamir sonrası ilk muayene ve damgalama işlemlerinin yapılmasından yetkili ve sorumlu olan, yetkili muayene servis belgesine sahip gerçek veya tüzel kişiyi, ifade eder, şeklinde tanımlanmıştır.
16.01.2017
 8  ...
Üyelik Girişi
Duyurular
Facebook
YUFKACILAR ESNAF ODASI
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.66265.6852
Euro6.28326.3084
Saat
RÖPORTAJ