• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa

Türk Standartları Enstitüsü, yufkanın standartlarını belirledi. Hazırlanan taslak sektör temsilcilerinin önerilerine açtı. Anadolu mutfağının vazgeçilmesi olan yufkanın standardı yeniden belirleniyor. Türk Standartları Enstitüsü, börek ve baklava olarak açılan yufkanın uluslar arası standartlarda olması için yeni düzenleme yoluna gitti. Bunun için bir tasarı hazırlayan TSE, yeni kriterler belirledi. UNESCO’nun Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi’nde koruma altına alınan yufka için belirlenen kriterleri sektör temsilcilerinin önerilerine açtı. Taslak şu anki haliyle kabul edilirse şu kriterler geçerli olacak:
02.05.2017
ODA BAŞKANLARI İSTİŞARE-ĞİTİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Oda Başkanları İstişare-Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı Afyon Oruçoğlu Termal Otelde düzenlendi. Toplantıda ayrıca TRT (E) Spikeri Cahit Maaç tarafından "Etkili Konuşmanın Anahtarı" konulu bir sunum gerçekleştirildi.
25.04.2017
Ankara Yufkacılar ve kadayıfçılar esnafının sorunlarını dile getiren başkan Polat,esnaf değil sanatkar olduklarını söyledi. ACİLEN YUFKA TEBLİĞİ ÇIKARILMALI Öncelikle yufkanın yasal bir tebliğe bağlanması gerektiğine dikkat çeken Polat,böylece üretimden satışa kadar bütün ölçüler belirlenmiş olacak ve sanatkarın emeği boşa gitmeyecek diye konuştu. Odada kendisi dahil yönetimde kimsenin maaş almadan hizmet verdiğini anımsatan Polat,imkanların sınırlı olduğuna işaret ederek yapılana çalışmalrı ve Oda'nın sorunları hakkında mikrofonlarımıza şunları aktardı.
27.03.2017
Ankara Yufkacılar ve Kadayıfçılar Odası Başkanı Mehmet POLAT ve beraberindeki heyet İl Müdürümüz Muhsin TEMEL'i makamında ziyaret etti. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan POLAT, Oda üyeleri olarak Ankaralıları en sağlıklı şekilde gıda ürünleri sunmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Ankaralılardan da açık alanlarda ambalajsız olarak satılan yufkaları almamalarını isteyen POLAT, yapılan bu tür satışların halkın sağlığını tehlikeye atacağını söyledi.
27.03.2017
DUYURU: Ankara Yufkacılar ve Kadayıfçılar Esnaf Odası 2017 Yeni FİYAT TARİFE'si çıkmıştır.Odamızdan temin edebilirsiniz....
23.02.2017
Bugün ilk cemre havaya düştü. 7 gün arayla, hava, su ve toprak ısınacak. Doğanın, toprak ananın dönüşümü devam ediyor. Baharın müjdecisi olarak kabul edilen ve Arapça "ateş hali", "kor ateş" anlamlarına gelen, ısınmayı ifade eden cemrelerin ilki bugün havaya düştü.
20.02.2017
 8  ...
Üyelik Girişi
Facebook
YUFKACILAR ESNAF ODASI
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585
Saat
RÖPORTAJ