• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa

Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkarların bağlı bulundukları odalara 2017 yılında ödeyecekleri yıllık oda aidat miktarları Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu genelgesi ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince açıklandı. 2017 yılı Aidatı 318.00 TL.sı Onay ücreti 32.00 TL.sı' dır. 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu gereği tahsil edilen yıllık oda aidatı Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödeniyor.
12.01.2017
19 Ocak 2011 tarih ve 27820 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Tebligat Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile Tebligat Kanunu’na eklenen “Elektronik Tebligat” başlıklı 7/a maddesine göre, tebligata elverişli bir elektronik adres vererek bu adrese tebligat yapılmasını isteyen kişiye, elektronik yolla tebligat yapılabileceği düzenlenirken, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlere elektronik yolla tebligat yapılması zorunlu tutulmuş olup diğer tüzel ve gerçek kişilerde ise bu uygulama isteğe bağlı bırakılmıştır.
12.01.2017
Meslek odaları, üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki anlamda yapılan işlerini kolaylaştırmak, mesleğin çıkarlarını korumak, meslektaşların birbirleri ile iletişim kurmasını ve dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulan kuruluşlardır. Meslek odalarının, bağlı olduğu yasalara uygun davranması gerekmektedir. Odaların kendi iç tüzükleri de, kurulları ile beraber yönetim organizasyonu açısından büyük önem teşkil etmektedir. Odaların kurulumunda, il genelinde ilgili birimlerin olumlu tavrı ve düşüncesi oldukça önemlidir. Bu talep ve görüşe göre, bakanlık kararı ile odaların kurulmasına izin verilir. Herhangi bir şehirde oda kurulabilmesi için ilgili nitelikleri taşıyan ve ticaret siciline kayıtlı, en az bin adet tacirin ya da sanayicinin, birliğe yazılı olarak başvurması gerekmektedir.
12.01.2017
KOSGEB kredi başvurusu nasıl yapılır? KOSGEB'ten nasıl destek alınır? KOBİ'lere ilk yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceği açıklanmıştı. Esnaf ile birlikte iş yeri açmayı düşünen vatandaş da KOSGEB kredi başvurularını merak ediyor ancak akıllarında bu konu ile ilgili birçok soru işareti bulunuyor. KOSGEB'in girişimcilere verdiği destekten kimler yararlanabiliyor, destek nasıl alınıyor, KOSGEB kredi desteği ne kadar gibi birçok sorunun cevabı haberimizde. KOSGEB'e başvuru yaparak hibe veya kredi desteklerinden yararlanmanız mümkün. KOSGEB'in girişimcilere verdiği destekten kimler yararlanabiliyor, destek nasıl alınıyor, KOSGEB kredi desteği ne kadar gibi birçok sorunun cevabını sizler için derledik.
12.01.2017
Yine yeni bir yıl var kapımızda. 2017 yılına gireceğimiz şu günlerde istediğiniz her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla. Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle yeni yılınızı kutlarım. Her şey gönlünüzce olsun! Başkan Mehmet POLAT
30.12.2016
Kahraman Sarıkamış şehitlerimizi Hakk'a yürüyüşlerinin 102. yılında rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd olsun. Başkan Mehmet POLAT -------------------------------------------------------- Sarıkamış Şehitleri Kısa Hikayesi Kısaca Özet -------------------------------------------------------- 1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars’ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak öldü. Başkumandan vekili Enver Paşa büyük bir güçle, Rusları hiç beklemedikleri bir yerden, Allahüekber dağlarından aşarak vurmayı ve Kars’ı yeniden vatan topraklarına katmayı hedeflemişti.
22.12.2016
 9  ...
Üyelik Girişi
Duyurular
Facebook
YUFKACILAR ESNAF ODASI
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.66265.6852
Euro6.28326.3084
Saat
RÖPORTAJ