• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Anasayfa

KOSGEB kredi başvurusu nasıl yapılır? KOSGEB'ten nasıl destek alınır? KOBİ'lere ilk yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceği açıklanmıştı. Esnaf ile birlikte iş yeri açmayı düşünen vatandaş da KOSGEB kredi başvurularını merak ediyor ancak akıllarında bu konu ile ilgili birçok soru işareti bulunuyor. KOSGEB'in girişimcilere verdiği destekten kimler yararlanabiliyor, destek nasıl alınıyor, KOSGEB kredi desteği ne kadar gibi birçok sorunun cevabı haberimizde. KOSGEB'e başvuru yaparak hibe veya kredi desteklerinden yararlanmanız mümkün. KOSGEB'in girişimcilere verdiği destekten kimler yararlanabiliyor, destek nasıl alınıyor, KOSGEB kredi desteği ne kadar gibi birçok sorunun cevabını sizler için derledik.
12.01.2017
Yine yeni bir yıl var kapımızda. 2017 yılına gireceğimiz şu günlerde istediğiniz her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla. Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle yeni yılınızı kutlarım. Her şey gönlünüzce olsun! Başkan Mehmet POLAT
30.12.2016
Kahraman Sarıkamış şehitlerimizi Hakk'a yürüyüşlerinin 102. yılında rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd olsun. Başkan Mehmet POLAT -------------------------------------------------------- Sarıkamış Şehitleri Kısa Hikayesi Kısaca Özet -------------------------------------------------------- 1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars’ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak öldü. Başkumandan vekili Enver Paşa büyük bir güçle, Rusları hiç beklemedikleri bir yerden, Allahüekber dağlarından aşarak vurmayı ve Kars’ı yeniden vatan topraklarına katmayı hedeflemişti.
22.12.2016
50 Bin TL’lik Kredi Faiz Desteği için, KOSGEB Veri Tabanında güncel kaydı bulunan bütün KOBİ’ler başvuru yapabilecekler. 12 Ay Ödeme Yok, Toplamda 36 Ayda Geri Ödeme yapılacak. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Ülkemizde, yakın coğrafyamızda ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ’lerimize yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması planlandığını açıkladı. Başvurular 19 Aralık’ta Başlıyor
13.12.2016
İstanbul’da hain saldırıda şehit olan vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet,ailelerine,milletimize başsağlığı,yaralılara acil şifalar dilerim. Terör dünyanın neresinde ve nasıl olursa olsun insanlık suçudur. İnsanlık suçu işleyenler er veya geç cezasını çekecektir. Terörün ve teröristin geleceğimizi karartmasına izin vermeyeceğiz. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Gün, birlik olma günüdür.
12.12.2016
Geçtiğimiz ay UNESCO’nun “Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi”ne kabul edilen lavaş ve yufka, farklı tekniklerde hazırlanmasına rağmen karıştırılan iki ekmek türü. Biz de bu hafta birer yufka ve lavaş ekmeği tarifi vererek aralarındaki farkı gösterelim istedik. Bakın bir zaman önce bizi çok sevindiren bir haber aldık. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu beş ülke birlikte lavaş ve yufkanın kültür mirası olduğunu söyleyerek UNESCO'ya başvurmuş ve bununla ilgili kapsamlı bir dosya hazırlamışlardı. 30 Kasım'da kabul edilen başvuru sonucunda “Somut Olmayan Kültür Mirası Listesi”ne, bir lezzetimiz daha girmiş oldu. Aslında Türk Mutfak Kültürü hakkında birşeyler bilen herkes lavaş ve yufkanın aynı şey olmadığını, birbirinden farklı teknikle hazırlanıp pişirildiklerini bilir. Özellikle lavaş, kökeni Hititlere gidebilecek kadar eski bir ekmek. Hitit kil tabletlerinde “NINDA.SIG.” olarak geçen ekmeği uzmanlar, “ince ekmek” olarak Türkçe'ye çeviriyorlar.
12.12.2016
... 10 ...
Üyelik Girişi
Facebook
YUFKACILAR ESNAF ODASI
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92935.9530
Euro6.53246.5585
Saat
RÖPORTAJ