• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/Yufkacılar esnaf odası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05333428172
  • https://www.instagram.com/ankara_yufkacilar_odasi

HAKKIMIZDA


 Odamızı, üyelerimiz nezdinde is ve ekonomi dünyası hakkında danışman bir kurum haline getirmek ve öncü dinamik, kendini yenileyebilen bir ESNAF ODASI OLMAYI BASARMAKTIR.
 
Odamıza bağlı Esnaf ve Sanatkarlarımızın ekonomik ve sosyal açıdan geliştirilmesine yönelik faaliyetlerin ve projelerin hayata geçirilmesi  sektöre değer katacak paylaşımlarda bulunup sorunlarına çözüm sunan  esnaf ve sanatkarların hak ve menfaatlerinin korunması ile ilgili her yerde temsil edilmesini sağlamaktır.
Odalara üye olan esnaf ve sanatkarların, halk sağlığı, gıda güvenliği, müşteri memnuniyeti, kent estetiği, ve tanıtımı gibi asli sorumluluklara bağlı kalarak, ulusal ve uluslararası rekabetçi ortamda, icra ettikleri mesleklerindeki, mesleki ihtiyaçlarını karşılamak, çalışmalarını ve gelişmelerini ülke genelinde ve uluslararası düzeyde işbirliği ve ahenk içerisinde yapabilmelerini sağlamaktır.

Bunun için insanlara pazarlanan yiyecek ve içeceğin söz konusu olduğu her ortamda ve bunlara ait karar süreçlerinde etkin olarak bulunmaktır.
Esnaf ve sanatkarlar, toplumun tüm kesimlerine yönelik üretimleriyle, ekonomik büyümeye ve sosyal sisteme katkı sağlayan, ekonomik dinamikliliğin ve canlılığın kaynağını oluşturan, refahı tabana yayan, istihdama önemli bir düzeyde katkı veren, bunların yanında istikrarın da temel mekanizması olarak kabul gören bir kesimdir. Yufka, Kadayıf, Bazlama, Erişte, Gözleme, Köy Ekmeği, Katmer, Mantı gibi unlu mamulleri mesleği ile uğraşan esnaf ve sanatkârlar, bu genel çerçeve içerisinde çok daha önemli ve çok daha özel bir konuma sahiptir.

    Bu meslek, insanın var olduğu her yerde olmak zorunda olan, insan hayatının devamı için zaruret haline gelen bir meslek olduğu gibi, insanların mutlu olmak için ilk başvurdukları iyiliğin güzelliğin, bezende acı ve hüznün paylaşıldığı ortamların mesleğidir. Her ferdin nefsine en cazip gelen lezzetlerin üretildiği, arzu ve iştahların keşkeklerinin bir sır olarak saklandığı, diğer mesleklere göre – Allah’ın isimlerinin fazla tecellisine mazhar kutsal bir meslektir. İnsanların hayat kalitesini ve sağlığını doğrudan etkileyen ve belirleyen bu sektör, aynı zamanda şehirlerin kimliğini, estetiğini, kalitesini, cazibesini ve tanınırlığını ve bilinirliğini de etkileyen önemli unsurlardan biridir.
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Saat